Din aceeași ediție
S-au răzgândit? Ceban cere să fie revizuită decizia de reducere a programului de circulație a transportului public
Studiu de caz: Coronavirus „alarmă falsă” – un fake-news internațional care a prins în România și R.Moldova
Schimbări în conducerea PAS. Formațiunea are șapte noi vicepreședinți
Ignoranța i-a băgat în spital
Mai mulți preoți, care au ținut o slujbă într-o Biserică din Bălți, în perioada când activitățile religioase în interiorul lăcașelor sfinte erau interzise în contextul prevenirii răspândirii pandemiei de Covid-19, au fost diagnosticați cu noul coronavirus și sunt internați la spital. La slujba respectivă a participat și Episcopul de Bălți și Fălești, Marchel.