Avem o explozie de cazuri noi de COVID19 din cauza faptului că e o tendință, care se înregistrează și în lume. Nu mai putem aplica mecanismul stării de urgență, stai acasă, așa cum nu-și mai permite nicio țară, deoarece nu se mai poate rezista economic