Altfel spus, autoritățile, de la primărie până la ANSA - au alte interese decât soluționarea problemelor și confortul locuitorilor. Exact ca și în cazul crescătoriei de pui de la Dumbrava - unde de ani buni nimeni nu mișcă un deget pentru a soluționa exact același tip de problemă
Iată, cum credeți voi, ce-i de făcut în așa cazuri?