În tradiționalul său vlog de vineri, Dodon i-a apostrofat din nou pe oponenții săi politici.
1️⃣ Despre demiterea Guvernului: Pentru moțiunea de cenzură trebuie 26 de deputați, semnați-o și depuneți-o la următoarea ședință a Parlamentului. Invitați premierul să vă răspundă la întrebări, de ce nu o faceți? Pentru că sunteți slabi, nu știți ce vreți să faceți. Dacă sunteți opoziție și spuneți că Guvernul nu face treabă, dați-l jos, ce vă jucați atâta în „pisociniță”.
2️⃣ Despre Sandu și Năstase: Despre Maia Sandu a spus că e mai deașteaptă, că s-a dat la o parte și nu mai insistă pe demiterea Guvernului Chicu, iar de Năstase spune că umblă peste tot ca în filmul Песчаный карьер. "La fel e și Năstase, primar, președinte, premier. Peste tot el. Liniștiți-vă".
Din aceeași ediție