Amintesc, prieteni, că biroul de avocați ucrainean, cere despăgubiri de 20 mln de dolari SUA de la Guvernul moldovean. Suma reprezintă "compensații în urma deposedării" de către guvernarea lui Plahotniuc a unor firme ce dețineau acțiuni la MAIB și MICB