Declarația Olgăi Bondarciuc: Discuția cu dl Curtoglo a fost un monolog. Acesta mi-a spus că puterea s-a schimbat, că lucrurile vor fi altfel, că Platon va ieși și că avocații săi pregătesc un document pe care eu trebuie să-l semnez. Acesta conține următoarea informație: Toate actele pe care le-am autentificat erau la comanda lui Plahotniuc și Șor împotriva intereselor lui Platon. Aceste lucruri nu sunt corecte. Mi-a spus că eu trebuie să le semnez, dacă nu fac asta - dl Platon mă va distruge. Am primit așa o amenințare. S-a referit și la firma Zenith, unde am autentificat o traducere din română în rusă