În presă a fost scursă o fotografie din 24 Mai, unde se vede cum premierul Orban și echipa sa fumează și servesc whiskey în Cabinetul său, cu ocazia zilei de naștere. Și toate acestea în plină pandemie, fără vreo măsură de protecție. Ludovic Orban a recunoscut cele întâmplate, și-a cerut scuze și a spus că a gata să achite penalitatea