Noul șef Moldtelecom. Viorel Postolachi, cel care a ocupat începând cu 5 decembrie 2019 interimatul funcției de administrator al companiei „Moltelecom”, a fost numit director general al societății pe acțiuni care aparține statului. Viorel Postolachi face parte din echipa „Moldtelecom” din anul 2005. Și-a început activitatea în funcția de specialist marketing în cadrul Departamentului comercial