Haideți să vă întreb ceva. După secvențele video cu mărturiile lui Platon, pe rețelele de socializare au pornit mai multe discuții despre conținutul lor. Cui îi sunt favorabile aceste scurgeri? De ce? Este evident că nu sunt în avantajul procurorului, a lui Platon și a președintelui Dodon și avantajează gruparea lui Plahotniuc. Întrebare? Este important sau nu ca publicul să știe și să le vadă?