Dacă partenerii de coaliție (PD) vor vor vota - încalcă acordul de coaliție. Dacă se întâmplă asta - eu în calitate de președinte nu voi semna decretul de intrare în vigoare
Notă: Amintesc că PD a promis UE că va vota acest proiect de lege în redacția în care el este. Foarte curios cum vor proceda democrații.