Maia Sandu a spus aseară la ProTV că PAS e deschisă dialogului, după ce a fost întrebată dacă l-ar accepta pe Andrei Năstase premier. Totodată, sursa a spus că îl va susține pe Năstase la prezidențiale, eventual, dacă va ajunge în turul 2. Să înțelegem că PAS oricum va avea propriul candidat?