Un copil de 6 ani din Hâncești a dispărut pe 26 Mai. Îl cheamă Beniamin Osipciuc. Mama cere cu disperare autorităților și oamenilor să o ajute să-l găsească. Renato Usatîi a anunțat aseară că oferă recompensă de cel puțin 10 mii de Euro celui care ajută cu informații la găsirea băiatului. Poliția de Frontieră și organele de anchetă locale sunt în alertă maximă și declară că acesta nu a fost scos din țară