Despre V. Platon: Eu nu l-am cunoscut pe dl Platon ca să mă exprim în privința declarațiilor care le face. Cert este că cei care l-au cunoscut au remarcat novicitatea - acest om a făcut foarte mult rău prin schemele și fraudele pe care le face. Eu nu sunt justițiar. Este cazul ca anchetatorii să-și spună cuvântul în privința lui. Dar nu mi se pare normal, ca cineva care are o condamnare, să iasă prin studiouri de TV să arunce mizerie în strânga și în dreapta, sau să-l laude pe președintele Dodon. Dacă el e condamnat, atunci asta înseamnă și niște limite