Abonații atenți mi-au scris că în hotărârea de ieri nu este menționat nimic despre centrele comerciale, ceea ce ar însemna automat ca rămâne în vigoare hotărârea precedentă - centrele comerciale se deschid pe 1 iunie. Foarte ambiguu limbaj practicat de Guvern, fapt care duce la confuzii pe mai multe subiecte