Parlamentul intră de azi în izolare, până când deputații vor prezenta testul negativ la COVID19. O decizie în acest sens a fost semnată de Zinaida Greceanîi. Asta înseamnă cel puțin o săptămână. Se întâmplă după ce deputatul democrat E. Nichiforciuc a fost contaminat și a contactat cu mai mulți colegi