După ce s-a aflat că Eugen Nichiforciuc e infectat cu COVID19, toți parlamentarii urmează a fi testați. „Fiecare parlamentar trebuie să aprecieze cum a contactat cu deputatul Eugen Nichiforciuc. La prima etapă este corect ca aleșii poporului să se autoizoleze. La sfârșit de săptămână trebuie de organizat testele”, a spus șeful ANSP