Ha! Coaliția PD-PSRM nu are azi majoritatea în Parlament. Sunt prezenți doar 50 de deputați. Mihai Popșoi sugerează că deputatul Nichiforciuc ar fi infectat cu COVID19, iar Teterea și-a depus mandatul pentru a merge șef la Chișinău-Gaz. Pentru a trece proiectele PD-PSRM are nevoie de încă un vot, despre care anterior Dodon sugera că l-ar putea găsi la independentul A. Oleinic. Altă chestie interesantă este că, dacă Nichiforciuc este infectat cu COVID - asta înseamnă că majoritatea fracțiunii PD trebuie izolată. Circ :)