Andrei Năstase a trimis un denunț la PG prin care cere anchetarea lui Igor Dodon și Vladimir Plahotniuc, dar și a tuturor persoanelor implicate în eventuale acte de corupție. Năstase face trimitere la clipul video cu sacoșa neagră. Da, este vorba de denunțul pe care Reniță a refuzat să-l facă. Iar acum mingea e în terenul PG