Alexandr Slusari de la Platforma DA susține că ar putea iniția procedura de demitere a președintelui Dodon, după clipul video publicat azi. Problema e că pentru asta trebuie să voteze 2/3 din deputați, ceea ce pare ireal deocamdată. Cert este că urmează o perioadă de foc