Poliția se pregătește să sancționeze mai mulți veterani care au organizat protestul de ieri pentru că nu au respectat cerința cu privire la nr. de max. 50 de participanți. Deputatul Litvinenco se întreabă: Dar dacă legea este una pentru toți, Poliția trebuie să manifeste aceeași abordare și în raport cu președintele Igor Dodon