Manifestația veteranilor de azi s-a încheiat la prânz, după ce au mărșăluit până în fața președinției și au cerut demisia președintelui Dodon. Altfel spus, scopul inițial stabilit de a crea tensiune între protestatari și polițiști nu a fost atins, însă a fost un prim pas pentru încălzirea atmosferei politice, care se va precipita serios în următoarele săptămâni