Există mai multe zvonuri precum că și unii deputați socialiști ar fi gata să părăsească coaliția de guvernare. Usatîi a spus aseară că președintele a dublat suma pentru ca asta să nu se întâmple: Un deputat de la PD a plecat la „Pro Moldova” pentru 400 de mii de euro. Am auzit că Dodon face contraoferte, dublează sumă. Dacă Șor a dat 400 de mii de euro, atunci Dodon dă 800 de mii". Telenovelă, nu alta 😀