Ei bine, azi Sergiu Sîrbu a anunțat că a sesizat Curtea Constituțională cu privire la statutul Consiliului Suprem de Securitate. Mai exact, Sergiu Sîrbu urmărește ca președintelui Dodon să-i fie retrase atribuțiile cu referire la Consiliul Suprem de Securitate, pe care le-a primit anul trecut, după fuga lui Plahotniuc