La finalul acestui calup, vă propun să râdem. Deci, site-ul noi.md, care e controlat de Vasile Chirtoca (șef DAACHermes), socialist cu acte în regulă, publică un text în care îl roagă pe Ambasadorul american să n-o împingă pe Maia Sandu la un vot comun cu Șor și Candu, pentru a demite Guvernul Chicu. O, o, se pare că dl Hogan încet intră în scenă, dacă a ajuns să fie rugat de președinte prin intermediul presei afiliate :) Ultima dată când dl Hogan paid a visit to mister Plahotniuc ultimul s-a evaporat din țară :)