Adrian Dulgher, cel care spune că îi aparțin cei 1,5 mln euro capturați la vama Leușeni, spune că au fost obținuți din Africa, de la o companie de a sa de construcții. Pentru că îi obținuse cash, a decis să-i transporte așa. Curios, cum au ajuns din Africa până în Moldova, prin țară UE? :)