Una dintre condițiile ca Moldova să mai primească 30 mln de la UE este ca țara noastră să adopte o lege a ONG-urilor, similară ca în UE. Chicu a spus aseară că el nu crede că noua legea poate fi adoptată foarte curând. Am senzația că nu vrea, mai degrabă