Din aceeași ediție
După tot ce s-a întâmplat ieri, socialiștii afirmă că „Moldova e sub asediul unei grupări oligarhice” și se arată „oricând gata de anticipate”. Eu aș reformula: o grupare e sub asediul altei grupări :)
De cealaltă parte, Diacov spune că, nu exclude nici varianta când grupul Pro Moldova va reveni în PD
... vă reamintesc prieteni, cei care sunt abonați și susțin acest proiect de informare pe📍 Patreon, vor primi la începutul săptămânii un comentariu de analitic despre situația politică, cu detalii din culise și scenariile care le putem avea în următoarele 2 luni.