Cei care au părăsit formațiunea nu au făcut asta din motive ideologice sau pentru că avem diferite viziuni. Acești foști colegi tânjesc după principiile care au stat la bază PD în format vechi. Cei care vor să împingă țara în criză politică - să-și asume consecințele