Plecările din PD. Pentru Igor Dodon și socialiști nu au fost o surpriză azi că unii deputați ar putea pleca din PD. Însă pentru ei ar putea fi surpriză cine se regăsește în listă. Cu unii dintre ei, circulă informații, ar fi avut niște deal-uri de rămânere în coaliție. Și azi - baaam și i-au lăsat pe socialiști și democrați fără jumătate din scutul din Parlament. Eh, politica asta, cum o faci, așa ți se întoarce :)