💋 Azi încă un deputat de la PD pleacă din fracțiunea parlamentară. E vorba de Oleg Sîrbu (da, e vorba de alt Sîrbu). Coaliția rămâne cu 57 de mandate de control. Încă 7 au mai rămas :))) 8 mai 2020, 08:58
🚨 Breaking: După cum vă spuneam mai sus - procesul de dezintegrare a coaliției de guvernare a început. Planul e făcut de mai mult timp, doar că s-a așteptat decizia Curții Constituționale și strategia aleasă de socialiști 8 mai 2020, 08:58 🔗 Link