Deputatul Liviu Vovc spune că la direcția Spitalului Clinic al Ministerului Sănătății, Muncii și Protecției Sociale se întâmplă o ilegalitate. O parte din angajații instituției au fost obligați să își ia concediu din cont propriu din cauza că la această instituție a fost inițiată dezinfectarea instituției