Așadar, acum se conturează lucrurile un pic mai clar: În PD există mai multe persoane nemulțumite despre cum se derulează coaliția cu PSRM. Alții sunt nemulțumiți că nu le merg "afacerile" așa cum ar trebui, dar evident - aceste lucruri nu se spun în public. Astfel, la discuția democraților a venit și președintele și premierul pentru a înțelege cum pot trece peste aceste hopuri fără tulbura și mai mult scena politică