🚀 În următorul episod apare ministra sănătății din Moldova. Aceasta le spune medicilor români care au venit să lupte în prima linie cu o boală ucigătoare: ”Sejur fericit!” 1 mai 2020, 18:15
📍 Pe finalul zilei, prieteni, vă propun un rezumat al tragicomediei referitor la cum au administrat moldovenii situația cu ajutorul românesc, descris excelent de Pașa Valeriu pe pagina lui de Facebook. Fac rezumatul situației dea dreptul tâmpite: 1 mai 2020, 18:15 sursa: facebook.com ↗ Sursă 🔗 Link
📍 Apoi Maia Sandu spune că a vorbit la telefon cu premierul român și i-a mulțumit pentru decizie 1 mai 2020, 18:15 🔗 Link
🔘 Cei de la PPDA sar ca arși și încep un atac vehement împotriva Maiei Sandu, precum că își asumă pe nedrept merite pentru decizia guvernului României 1 mai 2020, 18:15 🔗 Link