Cei 4 judecători de la Curtea Constituțională, care au devenit incomozi guvernării PSRM-PD (Șova, Roșca, Manole, Țurcanu), se vor plânge la Procuratura Generală. Aceștia declară că în privința lor se fac acum acțiuni de intimidare și filaj, chiar au și dovezi în acest sens