Cel mai interesant este că, la Agenția de Servicii Publice, care este o hardughie cu multe resurse, Executivul vrea să instituie funcția de prim-director (șeful, apropo are 4000 euro/lunar). Dar și mai interesant este ce vehiculează deputatul Litvinenco - cică această funcție s-ar pregăti pentru G. Sajin, persoana care a fost (poate și este) foarte apropiată de Vladimir Plahotniuc, șef la FinParInvest :)