Deputatul PD Eugen Nichiforciuc, despre care circulă deja multe legende în politica moldovenească, a fost surprins zilele trecute parcând pe trotuar. Acesta ar fi fost amendat de polițiști. Dar ce mașină, ce mașină ... Cât costă? 90, 100, 170 de mii de Euro? 😃 P.S. Info publicată de o pagină care s-a apucat serios de capul lui Nichiforciuc. Update: Se pare că primii au publicat informația cei de la Deschide--Deputatul-PDM-Eugeniu-Nichiforciuc-%C8%99i-a-parcat-ma%C8%99ina-de-170-000-de-euro-pe-trotuar-Poli%C8%9Bia-a-venit-la-fa%C8%9Ba-locului.htm), care, dacă ne uităm pe text - nu-l au deloc la inimă pe deputatul moldovean 😜