Maia Sandu a anunțat dimineață că a depus un denunț la Procuratura Anticorupție în vederea tragerii la răspundere penală a tuturor celor care au negociat și organizat semnarea Acordului de împrumut cu Federația Rusă: Serghei Pușcuța, ambasadorul Republicii Moldova la Moscova, Andrei Neguță, dar și alte persoane implicate în aceste procese. Amintesc că același lucru l-a făcut și Andrei Năstase și grupul Candu