Gata, bani sunt! Premierul anunță că legile aprobate de Parlament săptămâna trecută au fost publicate deja sâmbătă în Monitorul Oficial. Astfel, banii de la FMI ($235 mln) pot fi deja utilizați. Aceștia au fost transferați de pe conturile BNM pe conturile trezoreriei. Potrivit premierului, dacă actele vor fi contestate, atunci procedura de utilizare a fondurilor va fi blocată. E important de menționat că Andrian Candu a anunțat că, e foarte probabil, să conteste săptămâna asta la CC și rectificarea bugetară