În aceste zile, s-a aflat că mai mulți angajați ai Vinăriei Etulia (sudul Moldovei) au fost depistați pozitiv la COVID19. Azi la ora 12.00, președintele Consiliului de Administrație al Concernului din care face parte Etulia, Vasile Tofan, a anunțat într-o conferință de presă online că, începând de marțea trecută compania a decis să testeze masiv toți angajații la un laborator privat