Curtea Constituțională va avea serios de muncă săptămâna viitoare. Azi deputatul PAS, S. Litvinenco, anunță că a depus și el o sesizare. Da' de ce și nu :) Tot referitor la ilegalitatea Acordului privind creditul rusesc. Pe lângă argumente politice, pe care nu le pun aici, iată-le pe cele juridice: