Ministerul Sănătății a prezentat azi câteva slide-uri referitor la comportamentul COVID19 în R. Moldova. Potrivit sursei, distanțarea fizică a ajutat țara noastră să evite scenariul pe care-l arată linia roșie. Proiecțiile Ministerului, arătate prin linie verde - arată cum ar evolua situția dacă se păstrează măsurile restrictive impuse de stat