🚨 P.S. Zilele acestea Telegram are niște probleme serioase de funcționare, astfel că nu funcționează numărătoarea like-urilor și alte servicii. De îndată ce vor reveni la normal, le voi atașa postărilor 18 aprilie 2020, 17:19
🔴 Directorul sălii de nunți Grand Elysee, una dintre cele mai scumpe din Chișinău, a făcut o postare pe facebook în care îl critică dur pe președintele Dodon 18 aprilie 2020, 17:19 🔗 Link
⭕️ "Când vine câte o declarație prostească de-a lui, că ba e doctor, ba e răcit, n-am mai înțeles, e mare virusolog. Nici prietenii lui din China nu știu ce e virusul acesta, dar el știe. Declarații aiurea, dar pe noi, agenții economici, aceste declarații ne lovesc”, a declarat Sergiu Postica 18 aprilie 2020, 17:19 sursa: agora.md ↗ Sursă 🔗 Link
🎁 Acesta a criticat și măsurile anunțate de președinte, care promitea că statul va achita dobânzile creditelor luate pentru plata salariilor: „Statul nu destul că nu ne încurajează. De câte ori au spus că o să ajutăm, o să dăm. El prima se gândește ce declarație să facă, ca și cum ne ajută, dar așa bine o analizează, ca ea să nu aibă efect până la capăt. Au spus că o să ne dea credit, ca să achităm salariile. Voi vă închipuiți ce prostie e asta? De exemplu, la noi fondul de salarizare e de 200 de mii de lei. Mă duc la bancă și îi spun că o să intrăm în carantină pe cinci luni, dați-mi un milion de lei să-mi plătesc salariile. Primul lucru pe care-l face banca e să întrebe din ce o să dau înapoi. Eu îi spun că nu știu din ce o să-ți dau banii înapoi, dar iată Dodon a promis că statul o să-ți dea procentele. Știți cum banca o să se uite?”, spune el 18 aprilie 2020, 17:19 🔗 Link