Este foarte straniu că ministrul Sănătății nu a menționat nimic despre testarea în laborator a celor 135 de persoane diagnosticate la telefon, nimic despre situația de la Căușeni, nimic despre medicii care spun că numărul celor infectați la Bălți e dublu. Nimic. Observ că, cu cât mai puțin interacționează jurnaliștii cu oficialii - cu atât ultimii își fac mai mult de cap. Comunicarea devine tot mai defectuoasă