Primăria Chișinău va aplica 2000 teste la anticorpi lucrătorilor medicali din instituțiile medicale ce sunt implicate în tratamentul pacienților cu COVID19. Potrivit Alei Nemerenco, acestea îi vor detecta pe toți care au dus boala pe picioare, adică în forme ușoare. "Aceasta va demonstra că numărul personalului medical care a suportat COVID19 e mult mai mare decât și cel mare care îl avem acu de 25-27%. El poate atinge și 40, 50 sau și mai multe procente"