Despre infectarea unui mare număr de medici în Moldova cu #COVID19: "Haideți să fim sinceri, nicio țară nu a fost pregătită de această criză. La finalul ei vom vedea cine și cum s-a descurcat". La fel, Dodon a sugerat că o parte din vină o au guvernele precedente, care au închis mai multe spitale raionale