🚩 Inovație în medicina moldovenească :) După ce ieri autoritățile anunțau 50 de cazuri de COVID19, azi aflam din statistica Ministerului Sănătății ca au fost de fapt peste 180 14 aprilie 2020, 14:12 🔗 Link
🕹 Știți care e explicația? Medicina moldovenească a ajuns asa nivel încât depistează coronavirusul la telefon 😂 14 aprilie 2020, 14:12 🔗 Link
🚨 Acum, dacă e sa fim serioși puțin, situația e așa : Din 10 aprilie formele ușoare sunt tratate acasă de medicii de familie. Ei au un set de reguli și stabilesc automat la telefon dacă un pacient întrunește definiția de caz. Și dacă se înscrie în regulament - e declarat contaminat cu forma ușoară, iar aceste cazuri se adaugă la cele confirmate de laborator. Iată așa cifra 50 a devenit 185 :) 14 aprilie 2020, 14:12 sursa: agora.md ↗ Sursă 🔗 Link
☎️ Mai pe scurt, băieți și fete, trăim în R. Moldova și asta ne consuma tot timpul 😜 14 aprilie 2020, 14:12 🔗 Link