Criza COVID19 va declanșa alte crize în lanț - socială și economică. Și senzația mea e că Guvernul Dodon-Chicu nu va reuși să facă față provocării. În acest context, a organiza alegeri prezidențiale pentru Igor Dodon în luna noiembrie, atunci când efectele vor fi lovit în plin deja, e aproape egal cu o înfrângere. E necesară o altă formulă. Și aici încep calculele deja :) Vă invit să scrieți la comentarii ce soluție credeți că va alege, apoi revenim cu discutarea acestui subiect pe lung
Stay tuned!