A drege busuiocul. Președintele, totodată, încearcă să dreagă busuiocul referitor la situația cu îndemnizația de 16 mii de lei. După ce anterior s-a anunțat că doar 29 lucrători medicali din 390 vor primi ajutorul, azi deja a menționat că toți angajații de la stat din prima linie infectați cu COVID19 vor primi această îndemnizație