Directorul Spitalului Toma Ciorbă, Sergiu Vasilița, într-o intervenție la conferința de presă de dimineață, a făcut o declarație cel puțin deocheată: __Sabaka lait, a caravan idiot__ __dalishe__. Acesta a făcut aluzie la criticile aduse celor care conduc sistemul medical