Din aceeași ediție
A, da și SERIALE 😀
Ozark (Netflix) - Un serial bunicel, deși pe mine mă prinde greu, despre un specialist în audit financiar (care lucrează pentru cartelurile de droguri), care e nevoit să fugă din Chicago cu tot cu familie pentru a spăla milioane de dolari ai mafiei mexicane. Serialul explică pe pași ce și cum face, pentru a rula tot mai mulți bani prin sistem. Evident, pe drum apar piedici, deconspirări, alte grupări, alți traficanți, poliție, FBI, etc
Dirty Money (Netflix) - o serie de documentare bune-bune despre banii murdari din această lume. Începeți cu Hard NOx - despre scandalul dieselgate al Volkswagen și detaliile cum firma a încercat să-i mintă pe americani de 2 ori și nu o dată, așa cum ni se păruse inițial
Dacă mai aveți recomandări bune, vă invit să le faceți în privat aici și voi reveni și cu alte liste în weekend-urile următoare.